Comchip Technology TV06B360J-G
TV06B360J-G
Part No.:
TV06B360J-G
Datasheet:
ShinYuaTV06B360J-G.pdf
Description:
TVS DIODE 36VWM 58.1VC DO214AA
Voltage-ReverseStandoff(Typ):
36V
Voltage-Breakdown(Min):
40V
Voltage-Clamping(Max)@Ipp:
58.1V
Current-PeakPulse(10/1000µs):
10.33A
Power-PeakPulse:
600W