Comchip Technology TV06B400J-G
TV06B400J-G
Part No.:
TV06B400J-G
Datasheet:
ShinYuaTV06B400J-G.pdf
Description:
TVS DIODE 40VWM 64.5VC DO214AA
Voltage-ReverseStandoff(Typ):
40V
Voltage-Breakdown(Min):
44.4V
Voltage-Clamping(Max)@Ipp:
64.5V
Current-PeakPulse(10/1000µs):
9.3A
Power-PeakPulse:
600W