Comchip Technology TV06B480J-G
TV06B480J-G
Part No.:
TV06B480J-G
Datasheet:
ShinYuaTV06B480J-G.pdf
Description:
TVS DIODE 48VWM 77.4VC DO214AA
Voltage-ReverseStandoff(Typ):
48V
Voltage-Breakdown(Min):
53.3V
Voltage-Clamping(Max)@Ipp:
77.4V
Current-PeakPulse(10/1000µs):
7.75A
Power-PeakPulse:
600W