Comchip Technology TV06B700J-G
TV06B700J-G
Part No.:
TV06B700J-G
Datasheet:
ShinYuaTV06B700J-G.pdf
Description:
TVS DIODE 70VWM 113VC DO214AA
Voltage-ReverseStandoff(Typ):
70V
Voltage-Breakdown(Min):
77.8V
Voltage-Clamping(Max)@Ipp:
113V
Current-PeakPulse(10/1000µs):
5.31A
Power-PeakPulse:
600W