Comchip Technology TV06B780J-G
TV06B780J-G
Part No.:
TV06B780J-G
Datasheet:
ShinYuaTV06B780J-G.pdf
Description:
TVS DIODE 78VWM 126VC DO214AA
Voltage-ReverseStandoff(Typ):
78V
Voltage-Breakdown(Min):
86.7V
Voltage-Clamping(Max)@Ipp:
126V
Current-PeakPulse(10/1000µs):
4.76A
Power-PeakPulse:
600W