Comchip Technology TV30C480JB-HF
TV30C480JB-HF
Part No.:
TV30C480JB-HF
Datasheet:
ShinYuaTV30C480JB-HF.pdf
Description:
TVS DIODE 48VWM 77.4VC DO214AB
Voltage-ReverseStandoff(Typ):
48V
Voltage-Breakdown(Min):
53.3V
Voltage-Clamping(Max)@Ipp:
77.4V
Current-PeakPulse(10/1000µs):
38.76A
Power-PeakPulse:
3000W (3kW)
OperatingTemperature:
-55°C ~ 150°C (TJ)