Vishay General Semiconductor - Diodes Division TZMB30-GS18
TZMB30-GS18
Part No.:
TZMB30-GS18
Datasheet:
ShinYuaTZMB30-GS18.pdf
Description:
DIODE ZENER 30V 500MW SOD80
Tolerance:
±2%
Power - Max:
500 mW
Package / Case:
80 Ohms
Impedance (Max) (Zzt):
-65°C ~ 175°C
Operating Temperature:
30 V
Supplier Device Package:
100 nA @ 22 V
Voltage - Zener (Nom) (Vz):
1.5 V @ 200 mA