Vishay General Semiconductor - Diodes Division TZMB75-GS18
TZMB75-GS18
Part No.:
TZMB75-GS18
Datasheet:
ShinYuaTZMB75-GS18.pdf
Description:
DIODE ZENER 75V 500MW SOD80
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Tolerance:
±2%
Power - Max:
500 mW
Package / Case:
250 Ohms
Impedance (Max) (Zzt):
-65°C ~ 175°C
Operating Temperature:
75 V
Supplier Device Package:
100 nA @ 56 V
Voltage - Zener (Nom) (Vz):
1.5 V @ 200 mA