Amphenol RF U-1PU-113-050B2
U-1PU-113-050B2
Part No.:
U-1PU-113-050B2
Manufacturer:
Amphenol RF
Category:
Coaxial Cables (RF)
Package:
Datasheet:
ShinYuaU-1PU-113-050B2.pdf
Description:
AMC4 PLUG TO AMC4 PLUG ON 1.13MM
Packaging:
Bag
Series:
USS
ProductStatus:
Active
Style:
AMC4 to AMC4
1stConnector:
AMC4 Plug, Right Angle
1stContactGender:
Female
1stConnectorMountingType:
Free Hanging (In-Line)
1stConnectorMountingFeature:
2ndConnector:
AMC4 Plug, Right Angle
2ndContactGender:
Female
2ndConnectorMountingType:
Free Hanging (In-Line)
2ndConnectorMountingFeature:
Length:
1.969 (50.00mm)
CableType:
1.13mm OD Coaxial Cable
CableImpedance:
ConnectorImpedance:
OverallImpedance:
50 Ohms
Frequency-Max:
6 GHz
Color:
Black
Features:
OperatingTemperature:
-40°C ~ 85°C
Category:
Coaxial Cables (RF)
Datasheet:
ShinYuaU-1PU-113-050B2.pdf
1. How to order U-1PU-113-050B2 on Shenzhen Shinyua Technology Co., Ltd.?
3. Are the U-1PU-113-050B2 price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of U-1PU-113-050B2?
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image U-1PU-113-100B2 U-1PU-113-050B2 U-1PU-113-200B2 U-1PU-113-250B2 U-1PU-113-300B2
Part Number U-1PU-113-100B2 U-1PU-113-050B2 U-1PU-113-200B2 U-1PU-113-250B2 U-1PU-113-300B2
Manufacturer Amphenol RF Amphenol RF Amphenol RF Amphenol RF Amphenol RF
Packaging Bag Bag Bag Bag Bag
Series USS USS USS USS USS
ProductStatus Active Active Active Active Active
Style AMC4 to AMC4 AMC4 to AMC4 AMC4 to AMC4 AMC4 to AMC4 AMC4 to AMC4
1stContactGender Female Female Female Female Female
2ndContactGender Female Female Female Female Female
Length 1.969 (50.00mm) 1.969 (50.00mm) 1.969 (50.00mm) 1.969 (50.00mm) 1.969 (50.00mm)
CableType 1.13mm OD Coaxial Cable 1.13mm OD Coaxial Cable 1.13mm OD Coaxial Cable 1.13mm OD Coaxial Cable 1.13mm OD Coaxial Cable
CableImpedance - - - - -
ConnectorImpedance - - - - -
OverallImpedance 50 Ohms 50 Ohms 50 Ohms 50 Ohms 50 Ohms
Frequency-Max 6 GHz 6 GHz 6 GHz 6 GHz 6 GHz
Color Black Black Black Black Black
Features - - - - -
OperatingTemperature -40°C ~ 85°C -40°C ~ 85°C -40°C ~ 85°C -40°C ~ 85°C -40°C ~ 85°C