Sumida America Components Inc. UU16LFNP-802
UU16LFNP-802
Part No.:
UU16LFNP-802
Manufacturer:
Sumida America Components Inc.
Category:
Common Mode Chokes
Package:
Datasheet:
ShinYuaUU16LFNP-802.pdf
Description:
CMC 8MH 900MA 2LN TH
Packaging:
Bulk
Series:
UU
ProductStatus:
Discontinued at Mosen
FilterType:
Power Line
NumberofLines:
2
Impedance@Frequency:
Inductance@Frequency:
8 mH @ 1 kHz
CurrentRating(Max):
900mA
DCResistance(DCR)(Max):
460mOhm
VoltageRating-DC:
VoltageRating-AC:
OperatingTemperature:
Ratings:
ApprovalAgency:
Features:
MountingType:
Through Hole
Size/Dimension:
0.866 L x 0.787 W (22.00mm x 20.00mm)
Height(Max):
1.122 (28.50mm)