Sumida America Components Inc. UU9LFNP-B472
UU9LFNP-B472
Part No.:
UU9LFNP-B472
Manufacturer:
Sumida America Components Inc.
Category:
Common Mode Chokes
Package:
Datasheet:
ShinYuaUU9LFNP-B472.pdf
Description:
CMC 4.7MH 340MA 2LN TH
Packaging:
Bulk
Series:
UU
ProductStatus:
Active
FilterType:
Power Line
NumberofLines:
2
Impedance@Frequency:
Inductance@Frequency:
4.7 mH @ 1 kHz
CurrentRating(Max):
340mA
DCResistance(DCR)(Max):
1.6Ohm
VoltageRating-DC:
VoltageRating-AC:
OperatingTemperature:
Ratings:
ApprovalAgency:
Features:
MountingType:
Through Hole
Size/Dimension:
0.650 L x 0.433 W (16.50mm x 11.00mm)
Height(Max):
0.650 (16.50mm)
Category:
Common Mode Chokes
Datasheet:
ShinYuaUU9LFNP-B472.pdf
1. How to order UU9LFNP-B472 on Shenzhen Shinyua Technology Co., Ltd.?
3. Are the UU9LFNP-B472 price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of UU9LFNP-B472?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of UU9LFNP-B472.
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image UU9LFNP-B103 UU9LFNP-B222 UU9LFNP-B472 UU9LFNP-B-B103 UU9LFHNP-HB471
Part Number UU9LFNP-B103 UU9LFNP-B222 UU9LFNP-B472 UU9LFNP-B-B103 UU9LFHNP-HB471
Packaging Bulk Bulk Bulk Bulk Bulk
Series UU UU UU UU UU
ProductStatus Active Active Active Active Active
FilterType Power Line Power Line Power Line Power Line Power Line
NumberofLines 2 2 2 2 2
Impedance@Frequency - - - - -
Inductance@Frequency 4.7 mH @ 1 kHz 4.7 mH @ 1 kHz 4.7 mH @ 1 kHz 4.7 mH @ 1 kHz 4.7 mH @ 1 kHz
CurrentRating(Max) 340mA 340mA 340mA 340mA 340mA
DCResistance(DCR)(Max) 1.6Ohm 1.6Ohm 1.6Ohm 1.6Ohm 1.6Ohm
VoltageRating-DC - - - - -
VoltageRating-AC - - - - -
OperatingTemperature - - - - -
Ratings - - - - -
ApprovalAgency - - - - -
Features - - - - -
MountingType Through Hole Through Hole Through Hole Through Hole Through Hole
Size/Dimension 0.650 L x 0.433 W (16.50mm x 11.00mm) 0.650 L x 0.433 W (16.50mm x 11.00mm) 0.650 L x 0.433 W (16.50mm x 11.00mm) 0.650 L x 0.433 W (16.50mm x 11.00mm) 0.650 L x 0.433 W (16.50mm x 11.00mm)
Height(Max) 0.650 (16.50mm) 0.650 (16.50mm) 0.650 (16.50mm) 0.650 (16.50mm) 0.650 (16.50mm)