Sumida America Components Inc. UU9LFNP-B471
UU9LFNP-B471
Part No.:
UU9LFNP-B471
Manufacturer:
Sumida America Components Inc.
Category:
Common Mode Chokes
Package:
Datasheet:
ShinYuaUU9LFNP-B471.pdf
Description:
CMC 470UH 1A 2LN TH
Packaging:
Bulk
Series:
UU
ProductStatus:
Active
FilterType:
Power Line
NumberofLines:
2
Impedance@Frequency:
Inductance@Frequency:
470 µH @ 1 kHz
CurrentRating(Max):
1A
DCResistance(DCR)(Max):
150mOhm
VoltageRating-DC:
VoltageRating-AC:
OperatingTemperature:
Ratings:
ApprovalAgency:
Features:
MountingType:
Through Hole
Size/Dimension:
0.650 L x 0.433 W (16.50mm x 11.00mm)
Height(Max):
0.650 (16.50mm)