Littelfuse Inc. V20E275AUTO
V20E275AUTO
Part No.:
V20E275AUTO
Manufacturer:
Littelfuse Inc.
Category:
TVS - Varistors, MOVs
Package:
Datasheet:
ShinYuaV20E275AUTO.pdf
Description:
VARISTOR 430V 10KA DISC 20MM
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Series:
Automotive, AEC-Q200, AUMOV™
ProductStatus:
Active
MaximumACVolts:
275 V
MaximumDCVolts:
350 V
VaristorVoltage(Min):
387 V
VaristorVoltage(Typ):
430 V
VaristorVoltage(Max):
473 V
Current-Surge:
10 kA
Energy:
260J
NumberofCircuits:
1
Capacitance@Frequency:
900 pF @ 1 MHz
OperatingTemperature:
-40°C ~ 85°C (TA)