Vishay General Semiconductor - Diodes Division VTVS63ASMF-M3-18
VTVS63ASMF-M3-18
Part No.:
VTVS63ASMF-M3-18
Manufacturer:
Vishay General Semiconductor - Diodes Division
Category:
TVS - Diodes
Package:
DO-219AB
Datasheet:
ShinYuaVTVS63ASMF-M3-18.pdf
Description:
TVS DIODE 63VWM 108VC DO219AB
  • Related Categories
Package/Case:
DO-219AB
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Series:
TransZorb®
ProductStatus:
Active
Type:
Zener
UnidirectionalChannels:
1
BidirectionalChannels:
Voltage-ReverseStandoff(Typ):
63V
Voltage-Breakdown(Min):
70.8V
Voltage-Clamping(Max)@Ipp:
108V
Current-PeakPulse(10/1000µs):
3.54A
Power-PeakPulse:
400W
PowerLineProtection:
No
Applications:
General Purpose
Capacitance@Frequency:
227pF @ 1MHz
OperatingTemperature:
-55°C ~ 175°C (TJ)