TE Connectivity Potter & Brumfield Relays W31-X1007-10
W31-X1007-10
Part No.:
W31-X1007-10
Manufacturer:
TE Connectivity Potter & Brumfield Relays
Category:
Circuit Breakers
Package:
Datasheet:
W31-X1007-10.pdf
Description:
CIR BRKR THRM
Packaging:
Bulk
Series:
W31
ProductStatus:
Active
MountingType:
Panel Mount
BreakerType:
Thermal
CurrentRating(Amps):
10A
VoltageRating-AC:
240 V
VoltageRating-DC:
50 V