TE Connectivity Potter & Brumfield Relays W58-XB1A4A-15
W58-XB1A4A-15
Part No.:
W58-XB1A4A-15
Manufacturer:
TE Connectivity Potter & Brumfield Relays
Category:
Circuit Breakers
Package:
Datasheet:
ShinYuaW58-XB1A4A-15.pdf
Description:
CIR BRKR THRM 15A 250VAC 50VDC
Packaging:
Tray
Series:
W58
ProductStatus:
Active
MountingType:
Panel Mount
BreakerType:
Thermal
CurrentRating(Amps):
15A
VoltageRating-AC:
250 V
VoltageRating-DC:
50 V