Torex Semiconductor Ltd XC9236A33CMR-G
XC9236A33CMR-G
Part No.:
XC9236A33CMR-G
Package:
SC-74A, SOT-753
Datasheet:
ShinYuaXC9236A33CMR-G.pdf
Description:
IC REG BUCK 3.3V 600MA SOT25
Voltage-Input(Min):
2V
Voltage-Input(Max):
6V
Voltage-Output(Min/Fixed):
3.3V
Voltage-Output(Max):
Current-Output:
600mA
Frequency-Switching:
1.2MHz
OperatingTemperature:
-40°C ~ 85°C (TA)