Torex Semiconductor Ltd XCM414B033D2-G
XCM414B033D2-G
Part No.:
XCM414B033D2-G
Manufacturer:
Torex Semiconductor Ltd
Category:
PMIC - Voltage Regulators - DC DC Switching Regulators
Package:
8-PowerXDFN
Datasheet:
ShinYuaXCM414B033D2-G.pdf
Description:
IC REG WITH BRIDGE DI USP-8B10
Packaging:
Tape & Reel (TR),Cut Tape (CT)
Series:
ProductStatus:
Active
Function:
Step-Down
OutputConfiguration:
Positive
Topology:
Buck
OutputType:
Fixed
NumberofOutputs:
1
Voltage-Input(Min):
2V
Voltage-Input(Max):
26V
Voltage-Output(Min/Fixed):
3.3V
Voltage-Output(Max):
Current-Output:
Frequency-Switching:
SynchronousRectifier:
No
OperatingTemperature:
-40°C ~ 85°C (TA)
MountingType:
Surface Mount
Category:
Datasheet:
ShinYuaXCM414B033D2-G.pdf
1. How to order XCM414B033D2-G on Shenzhen Shinyua Technology Co., Ltd.?
3. Are the XCM414B033D2-G price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of XCM414B033D2-G?
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image XCM414B033D2-G XC9272B0714R-G XC9148G50DER-G XC9148G36CER-G XC9148H33DER-G
Part Number XCM414B033D2-G XC9272B0714R-G XC9148G50DER-G XC9148G36CER-G XC9148H33DER-G
Series - - - - -
ProductStatus Active Active Active Active Active
Function Step-Down Step-Down Step-Down Step-Down Step-Down
OutputConfiguration Positive Positive Positive Positive Positive
Topology Buck Buck Buck Buck Buck
OutputType Fixed Fixed Fixed Fixed Fixed
NumberofOutputs 1 1 1 1 1
Voltage-Input(Min) 2V 2V 2V 2V 2V
Voltage-Input(Max) 26V 26V 26V 26V 26V
Voltage-Output(Min/Fixed) 3.3V 3.3V 3.3V 3.3V 3.3V