Vishay Foil Resistors (Division of Vishay Precision Group) Y0432232R000D0L
Y0432232R000D0L
Part No.:
Y0432232R000D0L
Manufacturer:
Vishay Foil Resistors (Division of Vishay Precision Group)
Category:
Through Hole Resistors
Package:
Datasheet:
Y0432232R000D0L.pdf
Description:
RES 232 OHM .5% RADIAL
  • Related Categories
Package/Case:
Packaging:
Bulk
Series:
S22
ProductStatus:
Active
Resistance:
232 Ohms
Tolerance:
±0.5%
Power(Watts):
Composition:
Metal Foil
Features:
TemperatureCoefficient:
±2.5ppm/°C
OperatingTemperature:
-55°C ~ 125°C
Size/Dimension:
Height-Seated(Max):
NumberofTerminations:
Category:
Through Hole Resistors
Datasheet:
ShinYuaY0432232R000D0L.pdf
1. How to order Y0432232R000D0L on Shenzhen Shinyua Technology Co., Ltd.?
3. Are the Y0432232R000D0L price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of Y0432232R000D0L?
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image Y043210K0000F0L Y043216K2000F0L Y04321K00000F0L Y0432232R000D0L Y0432422R000D0L
Part Number Y043210K0000F0L Y043216K2000F0L Y04321K00000F0L Y0432232R000D0L Y0432422R000D0L
Package/Case - - - - -
Packaging Bulk Bulk Bulk Bulk Bulk
Series S22 S22 S22 S22 S22
ProductStatus Active Active Active Active Active
Resistance 232 Ohms 232 Ohms 232 Ohms 232 Ohms 232 Ohms
Tolerance ±0.5% ±0.5% ±0.5% ±0.5% ±0.5%
Power(Watts) - - - - -
Composition Metal Foil Metal Foil Metal Foil Metal Foil Metal Foil
Features - - - - -
TemperatureCoefficient ±2.5ppm/°C ±2.5ppm/°C ±2.5ppm/°C ±2.5ppm/°C ±2.5ppm/°C
OperatingTemperature -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C