Vishay Foil Resistors (Division of Vishay Precision Group) Y150612K1000TR13L
Y150612K1000TR13L
Part No.:
Y150612K1000TR13L
Manufacturer:
Vishay Foil Resistors (Division of Vishay Precision Group)
Category:
Through Hole Resistors
Package:
Radial
Datasheet:
ShinYuaY150612K1000TR13L.pdf
Description:
RES 12.1K OHM 0.6W 0.01% RADIAL
  • Related Categories
Package/Case:
Radial
Packaging:
Bulk
Series:
RNC90S
ProductStatus:
Active
Resistance:
12.1 kOhms
Tolerance:
±0.01%
Power(Watts):
0.6W
Composition:
Metal Foil
Features:
Moisture Resistant, Non-Inductive
TemperatureCoefficient:
±2ppm/°C
OperatingTemperature:
-55°C ~ 125°C
Size/Dimension:
Height-Seated(Max):
0.300 L x 0.105 W (7.62mm x 2.67mm)
NumberofTerminations:
0.336 (8.53mm)
Category:
Through Hole Resistors
Datasheet:
ShinYuaY150612K1000TR13L.pdf
1. How to order Y150612K1000TR13L on Shenzhen Shinyua Technology Co., Ltd.?
3. Are the Y150612K1000TR13L price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of Y150612K1000TR13L?
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image Y150612K1000TR13L Y150610K0000TR23R Y150614K0000TR23R Y15061K02000TR23R Y15061K05000TR23R
Package/Case Radial Radial Radial Radial Radial
Packaging Bulk Bulk Bulk Bulk Bulk
Series RNC90S RNC90S RNC90S RNC90S RNC90S
ProductStatus Active Active Active Active Active
Resistance 12.1 kOhms 12.1 kOhms 12.1 kOhms 12.1 kOhms 12.1 kOhms
Tolerance ±0.01% ±0.01% ±0.01% ±0.01% ±0.01%
Power(Watts) 0.6W 0.6W 0.6W 0.6W 0.6W
Composition Metal Foil Metal Foil Metal Foil Metal Foil Metal Foil
TemperatureCoefficient ±2ppm/°C ±2ppm/°C ±2ppm/°C ±2ppm/°C ±2ppm/°C
OperatingTemperature -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C
Size/Dimension - - - - -
Height-Seated(Max) 0.300 L x 0.105 W (7.62mm x 2.67mm) 0.300 L x 0.105 W (7.62mm x 2.67mm) 0.300 L x 0.105 W (7.62mm x 2.67mm) 0.300 L x 0.105 W (7.62mm x 2.67mm) 0.300 L x 0.105 W (7.62mm x 2.67mm)
NumberofTerminations 0.336 (8.53mm) 0.336 (8.53mm) 0.336 (8.53mm) 0.336 (8.53mm) 0.336 (8.53mm)