Vishay Foil Resistors (Division of Vishay Precision Group) Y15061K05000TR23R
Y15061K05000TR23R
Part No.:
Y15061K05000TR23R
Datasheet:
ShinYuaY15061K05000TR23R.pdf
Description:
RES 1.05K OHM 0.6W 0.01% RADIAL
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Resistance:
1.05 kOhms
Tolerance:
±0.01%
Power(Watts):
0.6W
TemperatureCoefficient:
±2ppm/°C
OperatingTemperature:
-55°C ~ 125°C
Size/Dimension:
Height-Seated(Max):
0.300 L x 0.105 W (7.62mm x 2.67mm)
NumberofTerminations:
0.336 (8.53mm)
Datasheet:
ShinYuaY15061K05000TR23R.pdf
1. How to order Y15061K05000TR23R on Shenzhen Shinyua Technology Co., Ltd.?
3. Are the Y15061K05000TR23R price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of Y15061K05000TR23R?
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image Y150612K1000TR13L Y150610K0000TR23R Y150614K0000TR23R Y15061K02000TR23R Y15061K05000TR23R
Package/Case Radial Radial Radial Radial Radial
Packaging Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR)
Series RNC90S RNC90S RNC90S RNC90S RNC90S
ProductStatus Active Active Active Active Active
Resistance 1.05 kOhms 1.05 kOhms 1.05 kOhms 1.05 kOhms 1.05 kOhms
Tolerance ±0.01% ±0.01% ±0.01% ±0.01% ±0.01%
Power(Watts) 0.6W 0.6W 0.6W 0.6W 0.6W
Composition Metal Foil Metal Foil Metal Foil Metal Foil Metal Foil
TemperatureCoefficient ±2ppm/°C ±2ppm/°C ±2ppm/°C ±2ppm/°C ±2ppm/°C
OperatingTemperature -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C
Size/Dimension - - - - -
Height-Seated(Max) 0.300 L x 0.105 W (7.62mm x 2.67mm) 0.300 L x 0.105 W (7.62mm x 2.67mm) 0.300 L x 0.105 W (7.62mm x 2.67mm) 0.300 L x 0.105 W (7.62mm x 2.67mm) 0.300 L x 0.105 W (7.62mm x 2.67mm)
NumberofTerminations 0.336 (8.53mm) 0.336 (8.53mm) 0.336 (8.53mm) 0.336 (8.53mm) 0.336 (8.53mm)