Vishay Foil Resistors (Division of Vishay Precision Group) Y150630K1000TR23R
Y150630K1000TR23R
Part No.:
Y150630K1000TR23R
Datasheet:
ShinYuaY150630K1000TR23R.pdf
Description:
RES 30.1K OHM 0.6W 0.01% RADIAL
Resistance:
30.1 kOhms
Tolerance:
±0.01%
Power(Watts):
0.6W
TemperatureCoefficient:
±2ppm/°C
OperatingTemperature:
-55°C ~ 125°C
Size/Dimension:
Height-Seated(Max):
0.300 L x 0.105 W (7.62mm x 2.67mm)
NumberofTerminations:
0.336 (8.53mm)