Hammond Manufacturing 1182N117
1182N117
Part No.:
1182N117
Datasheet:
ShinYua1182N117.pdf
Description:
PWR XFMR TORO 500VA CHAS MT
Voltage-Primary:
117V
Voltage-Secondary(FullLoad):
Parallel 117V, Series 234V
Current-Output(Max):
Parallel 4.28A, Series 2.14A
Power-Max:
500VA
Size/Dimension:
139.70mm Dia
Height-Seated(Max):
57.15mm