Hammond Manufacturing 1182P117
1182P117
Part No.:
1182P117
Datasheet:
ShinYua1182P117.pdf
Description:
PWR XFMR TORO 625VA CHAS MT
Voltage-Primary:
117V
Voltage-Secondary(FullLoad):
Parallel 117V, Series 234V
Current-Output(Max):
Parallel 5.34A, Series 2.67A
Power-Max:
625VA
Size/Dimension:
152.40mm Dia
Height-Seated(Max):
60.45mm