Hammond Manufacturing 1182U110P
1182U110P
Part No.:
1182U110P
Datasheet:
ShinYua1182U110P.pdf
Description:
PWR XFMR TORO 1500VA CHAS MT
Voltage-Primary:
117V
Voltage-Secondary(FullLoad):
Parallel 110V, Series 220V
Current-Output(Max):
Parallel 13.6A, Series 6.8A
Power-Max:
1500VA
Size/Dimension:
187.96mm Dia
Height-Seated(Max):
82.55mm