Hammond Manufacturing 1182V40P
1182V40P
Part No.:
1182V40P
Datasheet:
ShinYua1182V40P.pdf
Description:
PWR XFMR TORO 1500VA CHAS MT
Packaging:
Bulk
Voltage-Primary:
117V
Voltage-Secondary(FullLoad):
Parallel 40V, Series 80V
Current-Output(Max):
Parallel 37.5A, Series 18.8A