Littelfuse Inc. 1206SFF600F/32-2
1206SFF600F/32-2
Part No.:
1206SFF600F/32-2
Manufacturer:
Littelfuse Inc.
Category:
Fuses
Package:
Datasheet:
ShinYua1206SFF600F/32-2.pdf
Description:
FUSE BOARD MOUNT 6A 32VDC 1206
  • Related Categories
Package/Case:
Packaging:
Tape & Reel (TR),Cut Tape (CT)
Series:
1206SFF
ProductStatus:
Obsolete
MountingType:
Surface Mount
FuseType:
Board Mount (Cartridge Style Excluded)
CurrentRating(Amps):
6 A
VoltageRating-AC:
VoltageRating-DC:
32 V
ResponseTime:
Fast Blow
BreakingCapacity@RatedVoltage:
1206 (3216 Metric)
MeltingI²t:
ApprovalAgency:
1
OperatingTemperature:
Color:
-55°C ~ 125°C
Category:
Fuses
Datasheet:
ShinYua1206SFF600F/32-2.pdf
1. How to order 1206SFF600F/32-2 on Shenzhen Shinyua Technology Co., Ltd.?
3. Are the 1206SFF600F/32-2 price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of 1206SFF600F/32-2?
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image 1206SFF700F/32-2 1206SFF800F/32-2 1206SFF600F/32-2
Part Number 1206SFF700F/32-2 1206SFF800F/32-2 1206SFF600F/32-2
Manufacturer Littelfuse Inc. Littelfuse Inc. Littelfuse Inc.
Package/Case
Series 1206SFF 1206SFF 1206SFF
ProductStatus Obsolete Obsolete Obsolete
MountingType Surface Mount Surface Mount Surface Mount
CurrentRating(Amps) 6 A 6 A 6 A
VoltageRating-AC - - -
VoltageRating-DC 32 V 32 V 32 V
ResponseTime Fast Blow Fast Blow Fast Blow
BreakingCapacity@RatedVoltage 1206 (3216 Metric) 1206 (3216 Metric) 1206 (3216 Metric)
MeltingI²t - - -
ApprovalAgency 1 1 1
OperatingTemperature - - -
Color -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C