Littelfuse Inc. 3KP28A-54
3KP28A-54
Part No.:
3KP28A-54
Manufacturer:
Littelfuse Inc.
Category:
TVS - Diodes
Package:
P600, Axial
Datasheet:
ShinYua3KP28A-54.pdf
Description:
TVS DIODE 28VWM 45.4VC P600
  • Related Categories
Package/Case:
P600, Axial
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Series:
3KP
ProductStatus:
Obsolete
Type:
Zener
UnidirectionalChannels:
1
BidirectionalChannels:
Voltage-ReverseStandoff(Typ):
28V
Voltage-Breakdown(Min):
31.1V
Voltage-Clamping(Max)@Ipp:
45.4V
Current-PeakPulse(10/1000µs):
66.1A
Power-PeakPulse:
3000W (3kW)
PowerLineProtection:
No
Applications:
General Purpose
Capacitance@Frequency:
OperatingTemperature:
-55°C ~ 175°C (TJ)
MountingType:
Through Hole
Category:
TVS - Diodes
Datasheet:
ShinYua3KP28A-54.pdf
1. How to order 3KP28A-54 on Shenzhen Shinyua Technology Co., Ltd.?
3. Are the 3KP28A-54 price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of 3KP28A-54?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of 3KP28A-54.
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
7.How to contact us to get technical supports, such as 3KP28A-54 pin diagram, 3KP28A-54 datasheet?
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image 3KP28A-54 3KP60CA-54B 3KP30CA-54B 3KP20A 3KP24A
Part Number 3KP28A-54 3KP60CA-54B 3KP30CA-54B 3KP20A 3KP24A
Manufacturer Littelfuse Inc. Littelfuse Inc. Littelfuse Inc. Littelfuse Inc. Littelfuse Inc.
Package/Case P600, Axial P600, Axial P600, Axial P600, Axial P600, Axial
Packaging Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR)
Series 3KP 3KP 3KP 3KP 3KP
ProductStatus Obsolete Obsolete Obsolete Obsolete Obsolete
Type Zener Zener Zener Zener Zener
UnidirectionalChannels 1 1 1 1 1
Voltage-ReverseStandoff(Typ) 28V 28V 28V 28V 28V
Voltage-Breakdown(Min) 31.1V 31.1V 31.1V 31.1V 31.1V
Voltage-Clamping(Max)@Ipp 45.4V 45.4V 45.4V 45.4V 45.4V
Current-PeakPulse(10/1000µs) 66.1A 66.1A 66.1A 66.1A 66.1A
Power-PeakPulse 3000W (3kW) 3000W (3kW) 3000W (3kW) 3000W (3kW) 3000W (3kW)