E-T-A 413-K14-LN2-30A
413-K14-LN2-30A
Part No.:
413-K14-LN2-30A
Manufacturer:
E-T-A
Category:
Circuit Breakers
Package:
Datasheet:
ShinYua413-K14-LN2-30A.pdf
Description:
CIR BRKR THRM 30A 115VAC 28VDC
Packaging:
Bulk
Series:
413
ProductStatus:
Active
MountingType:
Panel Mount
BreakerType:
Thermal
CurrentRating(Amps):
30A
VoltageRating-AC:
115 V
VoltageRating-DC:
28 V
ActuatorType:
Push-Pull Plunger
NumberofPoles:
1
Illumination:
IlluminationVoltage(Nominal):
Category:
Circuit Breakers
Datasheet:
ShinYua413-K14-LN2-30A.pdf
1. How to order 413-K14-LN2-30A on Shenzhen Shinyua Technology Co., Ltd.?
3. Are the 413-K14-LN2-30A price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of 413-K14-LN2-30A?
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image 413-K14-LN2-50A 413-K14-LN2-80A 413-K14-N2-70A 413-K14-LN2-60A 413-K14-LN2-30A
Part Number 413-K14-LN2-50A 413-K14-LN2-80A 413-K14-N2-70A 413-K14-LN2-60A 413-K14-LN2-30A
Manufacturer E-T-A E-T-A E-T-A E-T-A E-T-A
Packaging Bulk Bulk Bulk Bulk Bulk
Series 413 413 413 413 413
ProductStatus Active Active Active Active Active
MountingType Panel Mount Panel Mount Panel Mount Panel Mount Panel Mount
BreakerType Thermal Thermal Thermal Thermal Thermal
CurrentRating(Amps) 30A 30A 30A 30A 30A
VoltageRating-AC 115 V 115 V 115 V 115 V 115 V
VoltageRating-DC 28 V 28 V 28 V 28 V 28 V