E-T-A 4230-T110-K0BE-16A
4230-T110-K0BE-16A
Part No.:
4230-T110-K0BE-16A
Manufacturer:
E-T-A
Category:
Circuit Breakers
Package:
Datasheet:
ShinYua4230-T110-K0BE-16A.pdf
Description:
CIR BRK THERM-M 16A 277VAC/60VDC
Packaging:
Bulk
Series:
4230-T
ProductStatus:
Active
MountingType:
DIN Rail
BreakerType:
Thermal Magnetic
CurrentRating(Amps):
16A
VoltageRating-AC:
277 V
VoltageRating-DC:
60 V
ActuatorType:
Lever
NumberofPoles:
1
Illumination:
None
IlluminationVoltage(Nominal):
Category:
Circuit Breakers
Datasheet:
ShinYua4230-T110-K0BE-16A.pdf
1. How to order 4230-T110-K0BE-16A on Shenzhen Shinyua Technology Co., Ltd.?
3. Are the 4230-T110-K0BE-16A price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of 4230-T110-K0BE-16A?
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image 4230-T110-K0CE-4A 4230-T110-K0DE-6A 4230-T110-K0BE-16A 4230-T110-K0CE-1A 4230-T110-K0BE-1A
Manufacturer E-T-A E-T-A E-T-A E-T-A E-T-A
Packaging Bulk Bulk Bulk Bulk Bulk
Series 4230-T 4230-T 4230-T 4230-T 4230-T
ProductStatus Active Active Active Active Active
MountingType DIN Rail DIN Rail DIN Rail DIN Rail DIN Rail
BreakerType Thermal Magnetic Thermal Magnetic Thermal Magnetic Thermal Magnetic Thermal Magnetic
CurrentRating(Amps) 16A 16A 16A 16A 16A
VoltageRating-AC 277 V 277 V 277 V 277 V 277 V
VoltageRating-DC 60 V 60 V 60 V 60 V 60 V