E-T-A 4230-T130-K0DU-60A
4230-T130-K0DU-60A
Part No.:
4230-T130-K0DU-60A
Datasheet:
ShinYua4230-T130-K0DU-60A.pdf
Description:
CIR BRKR THERM 60A 480VAC/125VDC
Packaging:
Bulk
Series:
4230-T
ProductStatus:
Active
BreakerType:
Thermal Magnetic
CurrentRating(Amps):
60A
VoltageRating-AC:
480 V
VoltageRating-DC:
125 V