E-T-A 446-K-H-N-200A
446-K-H-N-200A
Part No.:
446-K-H-N-200A
Manufacturer:
E-T-A
Category:
Circuit Breakers
Package:
Datasheet:
ShinYua446-K-H-N-200A.pdf
Description:
CIR BRKR THRM-MAG 200A 28VDC
Packaging:
Bulk
Series:
446
ProductStatus:
Active
MountingType:
Chassis Mount
BreakerType:
Thermal Magnetic
CurrentRating(Amps):
200A
VoltageRating-AC:
VoltageRating-DC:
28 V
ActuatorType:
Push to Reset
NumberofPoles:
1
Illumination:
IlluminationVoltage(Nominal):
Category:
Circuit Breakers
Datasheet:
ShinYua446-K-H-N-200A.pdf
1. How to order 446-K-H-N-200A on Shenzhen Shinyua Technology Co., Ltd.?
3. Are the 446-K-H-N-200A price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of 446-K-H-N-200A?
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image 446-K-H-N-200A 446-S-H-N-30A 446-S-H-N-350A 446-S-H-N-60A 446-S-H-N-80A
Part Number 446-K-H-N-200A 446-S-H-N-30A 446-S-H-N-350A 446-S-H-N-60A 446-S-H-N-80A
Manufacturer E-T-A E-T-A E-T-A E-T-A E-T-A
Packaging Bulk Bulk Bulk Bulk Bulk
Series 446 446 446 446 446
ProductStatus Active Active Active Active Active
MountingType Chassis Mount Chassis Mount Chassis Mount Chassis Mount Chassis Mount
BreakerType Thermal Magnetic Thermal Magnetic Thermal Magnetic Thermal Magnetic Thermal Magnetic
CurrentRating(Amps) 200A 200A 200A 200A 200A
VoltageRating-AC - - - - -
VoltageRating-DC 28 V 28 V 28 V 28 V 28 V