E-T-A 452-K14-FN2-100A
452-K14-FN2-100A
Part No.:
452-K14-FN2-100A
Manufacturer:
E-T-A
Category:
Circuit Breakers
Package:
Datasheet:
ShinYua452-K14-FN2-100A.pdf
Description:
CIR BRKR THRM-MAG 100A 28VDC
Packaging:
Bulk
Series:
452
ProductStatus:
Active
MountingType:
Chassis Mount
BreakerType:
Thermal Magnetic
CurrentRating(Amps):
100A
VoltageRating-AC:
VoltageRating-DC:
28 V