E-T-A 5140-G132-J1M1-K5S0TN-50A
5140-G132-J1M1-K5S0TN-50A
Part No.:
5140-G132-J1M1-K5S0TN-50A
Manufacturer:
E-T-A
Category:
Circuit Breakers
Package:
Datasheet:
ShinYua5140-G132-J1M1-K5S0TN-50A.pdf
Description:
CIR BRKR THRM 50A 200VAC 28VDC
Packaging:
Bulk
Series:
5140
ProductStatus:
Active
MountingType:
Panel Mount
BreakerType:
Thermal
CurrentRating(Amps):
50A
VoltageRating-AC:
200 V
VoltageRating-DC:
28 V
ActuatorType:
Push-Pull Plunger
NumberofPoles:
3
Illumination:
IlluminationVoltage(Nominal):
Category:
Circuit Breakers
Datasheet:
1. How to order 5140-G132-J1M1-K5S0TN-50A on Shenzhen Shinyua Technology Co., Ltd.?
3. Are the 5140-G132-J1M1-K5S0TN-50A price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of 5140-G132-J1M1-K5S0TN-50A?
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Manufacturer E-T-A E-T-A E-T-A E-T-A E-T-A
Packaging Bulk Bulk Bulk Bulk Bulk
Series 5140 5140 5140 5140 5140
ProductStatus Active Active Active Active Active
MountingType Panel Mount Panel Mount Panel Mount Panel Mount Panel Mount
BreakerType Thermal Thermal Thermal Thermal Thermal
CurrentRating(Amps) 50A 50A 50A 50A 50A
VoltageRating-AC 200 V 200 V 200 V 200 V 200 V
VoltageRating-DC 28 V 28 V 28 V 28 V 28 V