Renesas Electronics America Inc 650GI-44LFT
650GI-44LFT
Part No.:
650GI-44LFT
Manufacturer:
Renesas Electronics America Inc
Category:
Clock/Timing - Clock Generators, PLLs, Frequency Synthesizers
Package:
16-TSSOP (0.173, 4.40mm Width)
Datasheet:
ShinYua650GI-44LFT.pdf
Description:
IC CLK SYNTHESIZER 16-TSSOP
  • Related Categories
Package/Case:
16-TSSOP (0.173, 4.40mm Width)
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Series:
ProductStatus:
Obsolete
Type:
Clock/Frequency Synthesizer
PLL:
Yes
Input:
Clock, Crystal
Output:
CMOS
NumberofCircuits:
1
Ratio-Input:Output:
1:3
Differential-Input:Output:
No/No
Frequency-Max:
50MHz
Divider/Multiplier:
No/No
Voltage-Supply:
3.135V ~ 3.465V
OperatingTemperature:
-40°C ~ 85°C