Altran Magnetics, LLC ASR-SI600D25ZW-L
ASR-SI600D25ZW-L
Part No.:
ASR-SI600D25ZW-L
Manufacturer:
Altran Magnetics, LLC
Category:
Solid State Relays
Package:
Hockey Puck
Datasheet:
ShinYuaASR-SI600D25ZW-L.pdf
Description:
SINGLE PHASE PANEL MOUNTED DC TO
  • Related Categories
Package/Case:
Hockey Puck
Packaging:
Box
Series:
SI
ProductStatus:
Active
MountingType:
Chassis Mount
Circuit:
SPST-NO (1 Form A)
OutputType:
AC, Zero Cross
Voltage-Input:
4 ~ 32VDC
Voltage-Load:
48 V ~ 660 V
LoadCurrent:
25 A
On-StateResistance(Max):
TerminationStyle:
Screw Terminal
Category:
Solid State Relays
Datasheet:
ShinYuaASR-SI600D25ZW-L.pdf
1. How to order ASR-SI600D25ZW-L on Shenzhen Shinyua Technology Co., Ltd.?
3. Are the ASR-SI600D25ZW-L price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of ASR-SI600D25ZW-L?
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image ASR-SI240D25Z-LR ASR-SI240D40RW-L ASR-SI600D25ZW-L ASR-SI480A25ZY-L ASR-SI240D10R
Part Number ASR-SI240D25Z-LR ASR-SI240D40RW-L ASR-SI600D25ZW-L ASR-SI480A25ZY-L ASR-SI240D10R
Package/Case Hockey Puck Hockey Puck Hockey Puck Hockey Puck Hockey Puck
Packaging Box Box Box Box Box
Series SI SI SI SI SI
ProductStatus Active Active Active Active Active
MountingType Chassis Mount Chassis Mount Chassis Mount Chassis Mount Chassis Mount
OutputType AC, Zero Cross AC, Zero Cross AC, Zero Cross AC, Zero Cross AC, Zero Cross
Voltage-Input 4 ~ 32VDC 4 ~ 32VDC 4 ~ 32VDC 4 ~ 32VDC 4 ~ 32VDC
Voltage-Load 48 V ~ 660 V 48 V ~ 660 V 48 V ~ 660 V 48 V ~ 660 V 48 V ~ 660 V
LoadCurrent 25 A 25 A 25 A 25 A 25 A