Altran Magnetics, LLC ASR-SI600D60ZW-L
ASR-SI600D60ZW-L
Part No.:
ASR-SI600D60ZW-L
Manufacturer:
Altran Magnetics, LLC
Category:
Solid State Relays
Package:
Hockey Puck
Datasheet:
ShinYuaASR-SI600D60ZW-L.pdf
Description:
SINGLE PHASE PANEL MOUNTED DC TO
  • Related Categories
Package/Case:
Hockey Puck
Packaging:
Box
Series:
SI
ProductStatus:
Active
MountingType:
Chassis Mount
Circuit:
SPST-NO (1 Form A)
OutputType:
AC, Zero Cross
Voltage-Input:
4 ~ 32VDC
Voltage-Load:
48 V ~ 660 V
LoadCurrent:
60 A