Broadcom Limited ASSR-401C-003E
ASSR-401C-003E
Part No.:
ASSR-401C-003E
Manufacturer:
Broadcom Limited
Category:
Solid State Relays
Package:
4-SOP (0.173, 4.40mm)
Datasheet:
ShinYuaASSR-401C-003E.pdf
Description:
SSR RELAY SPST-NO 40MA 0-400V
  • Related Categories
Package/Case:
4-SOP (0.173, 4.40mm)
Packaging:
Tube
Series:
ASSR
ProductStatus:
Obsolete
MountingType:
Surface Mount
Circuit:
SPST-NO (1 Form A)
OutputType:
AC, DC
Voltage-Input:
1.3VDC
Voltage-Load:
0 V ~ 400 V
LoadCurrent:
40 mA
On-StateResistance(Max):
100 Ohms
TerminationStyle:
Gull Wing
Category:
Solid State Relays
Datasheet:
ShinYuaASSR-401C-003E.pdf
1. How to order ASSR-401C-003E on Shenzhen Shinyua Technology Co., Ltd.?
3. Are the ASSR-401C-003E price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of ASSR-401C-003E?
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image ASSR-1228-302E ASSR-4120-302E ASSR-4120-502E ASSR-401C-003E ASSR-1219-001E
Part Number ASSR-1228-302E ASSR-4120-302E ASSR-4120-502E ASSR-401C-003E ASSR-1219-001E
Manufacturer Broadcom Limited Broadcom Limited Broadcom Limited Broadcom Limited Broadcom Limited
Package/Case 4-SOP (0.173, 4.40mm) 4-SOP (0.173, 4.40mm) 4-SOP (0.173, 4.40mm) 4-SOP (0.173, 4.40mm) 4-SOP (0.173, 4.40mm)
Packaging Tube Tube Tube Tube Tube
Series ASSR ASSR ASSR ASSR ASSR
ProductStatus Obsolete Obsolete Obsolete Obsolete Obsolete
MountingType Surface Mount Surface Mount Surface Mount Surface Mount Surface Mount
OutputType AC, DC AC, DC AC, DC AC, DC AC, DC
Voltage-Input 1.3VDC 1.3VDC 1.3VDC 1.3VDC 1.3VDC
Voltage-Load 0 V ~ 400 V 0 V ~ 400 V 0 V ~ 400 V 0 V ~ 400 V 0 V ~ 400 V
LoadCurrent 40 mA 40 mA 40 mA 40 mA 40 mA
On-StateResistance(Max) 100 Ohms 100 Ohms 100 Ohms 100 Ohms 100 Ohms