Vishay General Semiconductor - Diodes Division BZG04-22TR3
BZG04-22TR3
Part No.:
BZG04-22TR3
Category:
TVS - Diodes
Datasheet:
ShinYuaBZG04-22TR3.pdf
Description:
TVS DIODE 22VWM 38.1VC DO214AC
  • Related Categories
Series:
Automotive, AEC-Q101, BZG04
ProductStatus:
Obsolete
Type:
Zener
UnidirectionalChannels:
1
BidirectionalChannels:
Voltage-ReverseStandoff(Typ):
22V
Voltage-Breakdown(Min):
25.1V
Voltage-Clamping(Max)@Ipp:
38.1V
Current-PeakPulse(10/1000µs):
7.9A
Power-PeakPulse:
300W
PowerLineProtection:
No
Applications:
Automotive
Capacitance@Frequency:
545pF @ 1MHz