American Electrical Inc. C20A2P-GFI
C20A2P-GFI
Part No.:
C20A2P-GFI
Manufacturer:
American Electrical Inc.
Category:
Circuit Breakers
Package:
Datasheet:
ShinYuaC20A2P-GFI.pdf
Description:
CIR BRKR MAG-HYDR 20A 240VAC
Packaging:
Box
Series:
ProductStatus:
Active
MountingType:
DIN Rail
BreakerType:
Magnetic (Hydraulic Delay)
CurrentRating(Amps):
20A
VoltageRating-AC:
240 V
VoltageRating-DC:
ActuatorType:
Lever
NumberofPoles:
1
Illumination:
IlluminationVoltage(Nominal):
Category:
Circuit Breakers
Datasheet:
ShinYuaC20A2P-GFI.pdf
1. How to order C20A2P-GFI on Shenzhen Shinyua Technology Co., Ltd.?
3. Are the C20A2P-GFI price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of C20A2P-GFI?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of C20A2P-GFI.
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
7.How to contact us to get technical supports, such as C20A2P-GFI pin diagram, C20A2P-GFI datasheet?
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image C5A2P-GFI C10A2P-GFI C20A2P-GFI C5A1P-489 C15A1P-489
Part Number C5A2P-GFI C10A2P-GFI C20A2P-GFI C5A1P-489 C15A1P-489
Packaging Box Box Box Box Box
Series - - - - -
ProductStatus Active Active Active Active Active
MountingType DIN Rail DIN Rail DIN Rail DIN Rail DIN Rail
CurrentRating(Amps) 20A 20A 20A 20A 20A
VoltageRating-AC 240 V 240 V 240 V 240 V 240 V