OptiFuse CBW28-10A
CBW28-10A
Part No.:
CBW28-10A
Manufacturer:
OptiFuse
Category:
Circuit Breakers
Package:
Datasheet:
ShinYuaCBW28-10A.pdf
Description:
FUSEHOLDER TYPE CB-TYPE III, 10A
Packaging:
Bulk
Series:
CBW28
ProductStatus:
Active
MountingType:
BreakerType:
Thermal
CurrentRating(Amps):
10A
VoltageRating-AC:
250 V
VoltageRating-DC:
32 V