OptiFuse CBW28-15A
CBW28-15A
Part No.:
CBW28-15A
Datasheet:
ShinYuaCBW28-15A.pdf
Description:
FUSEHOLDER TYPE CB-TYPE III, 15A
CurrentRating(Amps):
15A
VoltageRating-AC:
250 V
VoltageRating-DC:
32 V
ActuatorType:
Push to Reset
NumberofPoles:
1
Illumination:
None
IlluminationVoltage(Nominal):
Datasheet:
ShinYuaCBW28-15A.pdf
1. How to order CBW28-15A on Shenzhen Shinyua Technology Co., Ltd.?
3. Are the CBW28-15A price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of CBW28-15A?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of CBW28-15A.
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
7.How to contact us to get technical supports, such as CBW28-15A pin diagram, CBW28-15A datasheet?
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image CBW28-2A CBW28-3A CBW28-15A CBW28-5A CBW28-2.5A
Part Number CBW28-2A CBW28-3A CBW28-15A CBW28-5A CBW28-2.5A
Manufacturer OptiFuse OptiFuse OptiFuse OptiFuse OptiFuse
Packaging Bulk Bulk Bulk Bulk Bulk
Series CBW28 CBW28 CBW28 CBW28 CBW28
ProductStatus Active Active Active Active Active
MountingType - - - - -
BreakerType Thermal Thermal Thermal Thermal Thermal
CurrentRating(Amps) 15A 15A 15A 15A 15A
VoltageRating-AC 250 V 250 V 250 V 250 V 250 V
VoltageRating-DC 32 V 32 V 32 V 32 V 32 V