OptiFuse CBW58-BL-30A-5X
CBW58-BL-30A-5X
Part No.:
CBW58-BL-30A-5X
Manufacturer:
OptiFuse
Category:
Circuit Breakers
Package:
Datasheet:
ShinYuaCBW58-BL-30A-5X.pdf
Description:
CIR BRKR THRM 30A 250VAC 50VDC
Packaging:
Bulk
Series:
CBW58
ProductStatus:
Active
MountingType:
Panel Mount
BreakerType:
Thermal
CurrentRating(Amps):
30A
VoltageRating-AC:
250 V
VoltageRating-DC:
50 V