OptiFuse CBW58-HS-25A-1B
CBW58-HS-25A-1B
Part No.:
CBW58-HS-25A-1B
Datasheet:
ShinYuaCBW58-HS-25A-1B.pdf
Description:
CIR BRKR THRM 25A 250VAC 50VDC
CurrentRating(Amps):
25A
VoltageRating-AC:
250 V
VoltageRating-DC:
50 V
ActuatorType:
Push to Reset
NumberofPoles:
1
Illumination:
None
IlluminationVoltage(Nominal):
Datasheet:
ShinYuaCBW58-HS-25A-1B.pdf
1. How to order CBW58-HS-25A-1B on Shenzhen Shinyua Technology Co., Ltd.?
3. Are the CBW58-HS-25A-1B price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of CBW58-HS-25A-1B?
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image CBW58-ES-35A-WP CBW58-HS-25A-1B CBW58-HS-20A-5C CBW58-HS-3A-5C CBW58-HS-15A-5C
Part Number CBW58-ES-35A-WP CBW58-HS-25A-1B CBW58-HS-20A-5C CBW58-HS-3A-5C CBW58-HS-15A-5C
Manufacturer OptiFuse OptiFuse OptiFuse OptiFuse OptiFuse
Packaging Bulk Bulk Bulk Bulk Bulk
Series CBW58 CBW58 CBW58 CBW58 CBW58
ProductStatus Active Active Active Active Active
MountingType Panel Mount Panel Mount Panel Mount Panel Mount Panel Mount
BreakerType Thermal Thermal Thermal Thermal Thermal
CurrentRating(Amps) 25A 25A 25A 25A 25A
VoltageRating-AC 250 V 250 V 250 V 250 V 250 V
VoltageRating-DC 50 V 50 V 50 V 50 V 50 V