OptiFuse CBW68-EF-60A-P
CBW68-EF-60A-P
Part No.:
CBW68-EF-60A-P
Manufacturer:
OptiFuse
Category:
Circuit Breakers
Package:
Datasheet:
ShinYuaCBW68-EF-60A-P.pdf
Description:
CIR BRKR THRM 60A 250VAC 50VDC
Packaging:
Bulk
Series:
CBW68
ProductStatus:
Active
MountingType:
Panel Mount
BreakerType:
Thermal
CurrentRating(Amps):
60A
VoltageRating-AC:
250 V
VoltageRating-DC:
50 V
ActuatorType:
Push to Reset
NumberofPoles:
1
Illumination:
None
IlluminationVoltage(Nominal):
Category:
Circuit Breakers
Datasheet:
ShinYuaCBW68-EF-60A-P.pdf
1. How to order CBW68-EF-60A-P on Shenzhen Shinyua Technology Co., Ltd.?
3. Are the CBW68-EF-60A-P price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of CBW68-EF-60A-P?
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image CBW68-EF-60A-P CBW68-HF-50A-5HD CBW68-HF-70A CBW68-HF-70A-5P
Part Number CBW68-EF-60A-P CBW68-HF-50A-5HD CBW68-HF-70A CBW68-HF-70A-5P
Manufacturer OptiFuse OptiFuse OptiFuse OptiFuse
Packaging Bulk Bulk Bulk Bulk
Series CBW68 CBW68 CBW68 CBW68
ProductStatus Active Active Active Active
MountingType Panel Mount Panel Mount Panel Mount Panel Mount
BreakerType Thermal Thermal Thermal Thermal
CurrentRating(Amps) 60A 60A 60A 60A
VoltageRating-AC 250 V 250 V 250 V 250 V
VoltageRating-DC 50 V 50 V 50 V 50 V