Carling Technologies CCLB-303-00DNN-B-A/30
CCLB-303-00DNN-B-A/30
Part No.:
CCLB-303-00DNN-B-A/30
Manufacturer:
Carling Technologies
Category:
Circuit Breakers
Package:
Datasheet:
CCLB-303-00DNN-B-A/30.pdf
Description:
CIRCUIT BREAKER
Packaging:
Bulk
Series:
C
ProductStatus:
Active
MountingType:
Panel Mount, Snap-In
BreakerType:
Thermal
CurrentRating(Amps):
30A
VoltageRating-AC:
250 V
VoltageRating-DC:
32 V
ActuatorType:
Push to Reset
NumberofPoles:
1
Illumination:
None
IlluminationVoltage(Nominal):
Category:
Circuit Breakers
Datasheet:
ShinYuaCCLB-303-00DNN-B-A/30.pdf
1. How to order CCLB-303-00DNN-B-A/30 on Shenzhen Shinyua Technology Co., Ltd.?
3. Are the CCLB-303-00DNN-B-A/30 price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of CCLB-303-00DNN-B-A/30?
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Packaging Bulk Bulk Bulk Bulk Bulk
Series C C C C C
ProductStatus Active Active Active Active Active
BreakerType Thermal Thermal Thermal Thermal Thermal
CurrentRating(Amps) 30A 30A 30A 30A 30A
VoltageRating-AC 250 V 250 V 250 V 250 V 250 V
VoltageRating-DC 32 V 32 V 32 V 32 V 32 V