TDK Corporation CD45-E2GA222M-NKA
CD45-E2GA222M-NKA
Part No.:
CD45-E2GA222M-NKA
Datasheet:
ShinYuaCD45-E2GA222M-NKA.pdf
Description:
CAP CER 2200PF 440VAC RADIAL
Packaging:
Bulk
Capacitance:
2200 pF
Tolerance:
±20%
Voltage-Rated:
440VAC
OperatingTemperature:
-25°C ~ 105°C
Size/Dimension:
0.354 Dia (9.00mm)
Height-Seated(Max):
0.512 (13.00mm)
Thickness(Max):
LeadSpacing:
0.394 (10.00mm)
Datasheet:
ShinYuaCD45-E2GA222M-NKA.pdf
1. How to order CD45-E2GA222M-NKA on Shenzhen Shinyua Technology Co., Ltd.?
3. Are the CD45-E2GA222M-NKA price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of CD45-E2GA222M-NKA?
Image CD45-E2GA222M-NKA CD45-E2GA472M-NKA CD45-B2GA101K-VKA CD45-E2GA102M-VKA CD45-E2GA222M-VKA
Manufacturer TDK Corporation TDK Corporation TDK Corporation TDK Corporation TDK Corporation
Package/Case Radial, Disc Radial, Disc Radial, Disc Radial, Disc Radial, Disc
Packaging Bulk Bulk Bulk Bulk Bulk
Series CD CD CD CD CD
ProductStatus Active Active Active Active Active
Capacitance 2200 pF 2200 pF 2200 pF 2200 pF 2200 pF
Tolerance ±20% ±20% ±20% ±20% ±20%
Voltage-Rated 440VAC 440VAC 440VAC 440VAC 440VAC
TemperatureCoefficient E E E E E
OperatingTemperature -25°C ~ 105°C -25°C ~ 105°C -25°C ~ 105°C -25°C ~ 105°C -25°C ~ 105°C
Size/Dimension 0.354 Dia (9.00mm) 0.354 Dia (9.00mm) 0.354 Dia (9.00mm) 0.354 Dia (9.00mm) 0.354 Dia (9.00mm)
Height-Seated(Max) 0.512 (13.00mm) 0.512 (13.00mm) 0.512 (13.00mm) 0.512 (13.00mm) 0.512 (13.00mm)
Thickness(Max) - - - - -
LeadSpacing 0.394 (10.00mm) 0.394 (10.00mm) 0.394 (10.00mm) 0.394 (10.00mm) 0.394 (10.00mm)