Comchip Technology CDBB3150LR-HF
CDBB3150LR-HF
Part No.:
CDBB3150LR-HF
Package:
DO-214AA, SMB
Datasheet:
ShinYuaCDBB3150LR-HF.pdf
Description:
DIODE SCHOTTKY 150V 3A DO214AA
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Speed:
Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Part Status:
Active
Capacitance @ Vr, F:
250pF @ 4V, 1MHz
Reverse Recovery Time (trr):
Current - Reverse Leakage @ Vr:
500 µA @ 150 V
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max):
150 V
Current - Average Rectified (Io):
3A
Operating Temperature:
-50°C ~ 175°C
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If:
820 mV @ 3 A