Comchip Technology CDBHA15100-HF
CDBHA15100-HF
Part No.:
CDBHA15100-HF
Package:
TO-277, 3-PowerDFN
Datasheet:
ShinYuaCDBHA15100-HF.pdf
Description:
DIODE SCHOTTKY 100V 15A TO-277B
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Speed:
Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Part Status:
Active
Current - Reverse Leakage @ Vr:
250 µA @ 100 V
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max):
100 V
Current - Average Rectified (Io):
15A
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If:
700 mV @ 15 A