Sumida America Components Inc. CDRH105RNP-100NC
CDRH105RNP-100NC
Part No.:
CDRH105RNP-100NC
Manufacturer:
Sumida America Components Inc.
Category:
Fixed Inductors
Package:
Nonstandard
Datasheet:
ShinYuaCDRH105RNP-100NC.pdf
Description:
FIXED IND 10UH 4.5A 26 MOHM SMD
  • Related Categories
Package/Case:
Nonstandard
Packaging:
Tape & Reel (TR),Cut Tape (CT)
Series:
CDRH105R
ProductStatus:
Active
Type:
Material-Core:
Ferrite
Inductance:
10 µH
Tolerance:
±30%
CurrentRating(Amps):
4.5 A
Current-Saturation(Isat):
4.45A
Shielding:
Shielded
DCResistance(DCR):
26mOhm Max
Q@Freq:
Frequency-SelfResonant:
Ratings:
OperatingTemperature:
-40°C ~ 100°C
InductanceFrequency-Test:
100 kHz
Features:
MountingType:
Surface Mount
Size/Dimension:
Category:
Fixed Inductors
Datasheet:
ShinYuaCDRH105RNP-100NC.pdf
1. How to order CDRH105RNP-100NC on Shenzhen Shinyua Technology Co., Ltd.?
3. Are the CDRH105RNP-100NC price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of CDRH105RNP-100NC?
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image CDRH105RNP-100NC CDRH105RNP-4R7NC CDRH105RNP-6R8NC CDRH105RNP-470NC CDRH105RNP-150NC
Part Number CDRH105RNP-100NC CDRH105RNP-4R7NC CDRH105RNP-6R8NC CDRH105RNP-470NC CDRH105RNP-150NC
Package/Case Nonstandard Nonstandard Nonstandard Nonstandard Nonstandard
Series CDRH105R CDRH105R CDRH105R CDRH105R CDRH105R
ProductStatus Active Active Active Active Active
Type - - - - -
Material-Core Ferrite Ferrite Ferrite Ferrite Ferrite
Inductance 10 µH 10 µH 10 µH 10 µH 10 µH
Tolerance ±30% ±30% ±30% ±30% ±30%
CurrentRating(Amps) 4.5 A 4.5 A 4.5 A 4.5 A 4.5 A
Current-Saturation(Isat) 4.45A 4.45A 4.45A 4.45A 4.45A
Shielding Shielded Shielded Shielded Shielded Shielded
DCResistance(DCR) 26mOhm Max 26mOhm Max 26mOhm Max 26mOhm Max 26mOhm Max
Q@Freq - - - - -
Ratings - - - - -
OperatingTemperature -40°C ~ 100°C -40°C ~ 100°C -40°C ~ 100°C -40°C ~ 100°C -40°C ~ 100°C
InductanceFrequency-Test 100 kHz 100 kHz 100 kHz 100 kHz 100 kHz